Het project
De nieuwe bewoners van deze 2-onder-1-kap jaren ’30 woning willen het huis graag moderniseren, verduurzamen en uitbreiden. Ze vinden het leuk als de uitbreiding anders is dan de bestaande bouw. Deze mag echt een groot gebaar maken wat betreft architectuur.
Oude situatie
Ontwerp
Moderne uitbouw
Het ontwerp voor de uitbouw aan de achter- en zijkant van het huis is dan ook een stuk moderner dan de klassieke voorzijde.
Driehoekige ramen
Bijzonder aan het ontwerp zijn de driehoekige ramen. Deze zorgen voor een slimme bezonning en doen mee in het schuine lijnenspel van de daken van de woning.
Bakstenen
De uitbreiding wordt uitgevoerd in bakstenen, die de stenen van de bestaande woning zo dicht mogelijk benaderen.
Open achter- en zijgevel
De achtergevel en een groot deel van de zijgevel zijn van glas. De achtergevel kan worden opengezet, om de tuin zo veel mogelijk te beleven.
Ruime woonkeuken
In de uitbouw komt een ruime woonkeuken.
Daklicht
Het daklicht in de uitbouw zorgt voor meer licht in huis.
Centraal blok
De ruimtes op de begane grond liggen rondom een centraal blok, met daarin het toilet en trappenhuis. Vanuit de keuken loopt een zichtlijn dwars door dit blok naar de zijkant van de woning.
Taatsdeuren
In de woonkamer hangt een serene sfeer. Deze ruimte kan door middel van taatsdeuren worden afgesloten van de woonkamer.
Het proces
Ontwerp uitwerken
Het ontwerp wordt nu uitgewerkt tot gedetailleerde bouwtekeningen, zodat de aannemer een offerte kan maken.